Jaké byly uplynulé ročníky?

Ceny Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra), nazvané podle postavy z románu George Orwella 1984, byly v České republice předávány poprvé 28. října 2005 v divadle Na zábradlí. Již od počátku je pořádá naše organizace Iuridicum Remedium

Od jubilejního 10. ročníku (ceny za rok 2014) jsou ceny vyhlašovány na tiskové konferenci pro novináře. Večerní afterparty je pak určená všem přátelům a podporovatelům IuRe a fanouškům ochrany soukromí. Níže je pár fotek a informací k uplynulým ročníkům, naleznete zde také složení porot. Pěkná a přehledná stránka o historii českých Cen Velkého bratra je také na Wikipedii.

 

Ceny aktuálně udělujeme v pěti kategoriích: jde o čtyři anticeny a jedno pozitivní ocenění, od roku 2016 přejmenováno na Cenu Edwarda Snowdena (co nás k tomu vedlo si můžete přečíst zde). Do roku 2015 nechyběla též kategorie Slídil mezi národyNebezpečná nová technologiePrávní norma Velkého bratra.

BBA za rok 2021

Po on-line tiskové konferenci jsme se 24. března 2022 večer potkali ve Vile Štvanice, o hudbu o provedení večerem se postala Bio Masha. Tak dlouho jsme si během večera dělali legraci z toho, že paradoxem anticen je, že si pro ně nikdo nechodí, až jedna soška ze slavnostního stolečku, kde byly ceny vystavené, skutečně zmizela.

V rámci tomboly jsme vybrali 3.450 Kč, které poputují na provoz pražské svépomocné školky pro děti z Ukrajiny.

Pár mediálních výstupů:

 

BBA za rok 2020

Pandemický ročník bez večírku se uskutečnil formou on-line tiskové konference 12. března 2021.

BBA za rok 2019

Bude doplněno, lovíme z archivů.

 

BBA za rok 2018

Bude doplněno, lovíme z archivů.

BBA za rok 2017

Po tradiční dopolední tiskové konferenci jsme se večer sešli ve Studiu Alta na tradiční afterparty pro příznivce a podporovatele ochrany soukromí. Večerem provedl mistr České republiky ve slam poetry Anatol Svahilec, doplněn vkusnou hudební produkcí skladatele Iana Mikysky a jeho bandu.

  

  

 

BBA za rok 2016

se odehrály na afterparty ve Strašnickém divadle X10. Večerem nás provedla “první dáma českého slamu” Bio Masha a k poslechu i tanci zahrála její kapela Debbi Love.

  

 

BBA za rok 2015

O zábavu se postaralo improvizační divadlo Bafni. Představili jsme také nové sošky z dílny sochaře Jana Haubelta, působícího na Vysoké škole umělecko průmyslové.

  

  

 

BBA za rok 2014

Jubilejní ročník. S prosbou o spolupráci jsme se rozhodli oslovit aktivační agenturu Geometry Global Prague (GG), která pro nás zdarma vymyslela kampaň a zároveň pomohla s její realizací. Rozhodli jsme se také pro zúžení kategorií z 8 na 5 (4 anticeny a 1 pozitivní cena). Celá kampaň začala již upozorněním na favority z řad nominovaných formou online vizuálů a také především nasvěcováním jejich budov. Za tento počin pak GG vyhrálo 1. místo v České ceně za Public Relations v kategorii Akce a události.

  

 

BBA za rok 2013

se tentokrát konal v kině OKO 16. ledna 2014. Slavnostní udílení 7 anticen a jedné ceny pozitivní uváděl Martin Sedláček, Josef Rosen, Jitka Říčařová a jejich loutkohra.

    

 

BBA za rok 2012

byly vyhlášeny 16. ledna 2013 v kině Atlas. Večerem provázela diváky Lejla Abbasová a hudebním hostem byl Bonus (Martin Tvrdý).

  

 

Předchozí ročníky

Bude doplněno, lovíme z archivů.