Nominujte Velké bratry za rok 2021

Nominace za rok 2020 jsou uzavřené, již sbíráme nominace za rok 2021. 

Nominujte pomocí dolního formuláře. Nezapomeňte k nominaci uvést důvod, například odkaz na článek na internetu. Vyplnění jména a e-mailu je zcela dobrovolné (není nutné vyplňovat) a slouží pouze pro případ další komunikace s nominujícím, tyto údaje jsou uchovávány pouze po dobu trvání nominací v daném roce, následně jsou mazány.

Zpracování osobních údajů je založené na souhlasu, který projevíte vyplněním údajů. Zpracovávání a uchovávání veškerých údajů je zcela v souladu s obecným nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR). Nominující není povinen uvádět žádné své osobní údaje. Pokud osobní údaje uvede, ve zveřejněné podobě jsou tyto údaje odstraněny, stejně tak jako údaje o věci, které by mohly vést ke ztotožnění.

Přidat nominaci

 

 

96 thoughts on “Nominujte Velké bratry za rok 2021”

 1. Nominuji EU za to, že nařídila s účinností pro rok 2021 zavést povinně občanky s otisky prstů skrze přímo účinnou regulaci 2019/1157, která jak je zvykem proběhla EP v naprosté tichosti a občané se o ní dozvěděli teprve v roce 2021, když ji vláda povinně schvalovala. To udělali naposledy nacisté v roce 1943. Navíc tím EU jednoznačně porušila veškeré své právo, protože Smlouva o EU Článek 4 výslovně zakazuje EU zasahovat do vnitřní bezpečnosti států, což občanky představují jelikož primární funkcí občanek není pohyb přes hranice EU nýbrž ID v rámci členských států, a co více: článek 18 Smlouvy z Nice výslovně zakazuje EU jakkoli zasahovat do občanských průkazů.

 2. Výrok
  „Svoboda organicky propojená s odpovědností nám například umožní zahájit debatu o hledání a stanovení nové hranice mezi soukromím a bezpečností, které se ocitly pod náporem teroristických útoků, covidu-19 nebo manipulací a dezinformací linoucích se z internetu.“

  aneb Ve jménu svobody budeme cenzurovat jak Čína….
  Politolog Romancov, všudybyl a obránce svobody – v jejím jménu je třeba omezit soukromí (protože terorismus, protože lidi envěř systému a věří fake news…) – hodně nebezpečné, protože jakože sofistikované a odborné….přitom ideolog jak bič
  https://denikn.cz/578794/nezvladnute-nasledky-prvni-svetove-valky-nas-varuje-pred-riziky-ktera-svet-cekaji-po-pandemii-covidu-19/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=531820&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_req_id=vvpL3s3c6KQ-202103201442

 3. zjistit výši pojistného vyžaduje mnohdy zadání RČ
  to vyžadují různé srovnávače i pojišťovny, než sdělí konkrétní částku
  nejsou už k dispozici základní ceníky, tajnosti, trh je pokřiven, jen se lákají citlivá data
  se zdůvodněním, že je „mnoho faktorů“
  někde stačí zadat datum narození, jinde celé rč.
  příklad Direct

 4. Telco firma miniTEK – produkt ODORIK – KLADNA CENA E. SNOWDENA

  Jejich zásady ochrany osobních údajů
  (https://www.odorik.cz/w/zasady_zpracovani_osobnich_udaju) vypadají, že
  jejich autorem nebyl žádný právník, ale ani žádný hamižný CEO.

  Zvlášť bych vypíchl tento odstavec:

  > Přestože se to běžně očekává, miniTEL s.r.o. běžně nezpracovává fakturační údaje. Pro vystavování daňových dokladů k platbám pod 10 tisíc Kč nejsou fakturační údaje plátce potřebné. Aby firma miniTEL s.r.o. chránila soukromí svých klientů a vyhnula se zpracovávání fakturačních údajů a problémům s jejich neauktuálností, běžně zadání fakturačních údajů ani nedovolí. Výjimkou jsou jen zákazníci, u nichž lze předpokládat jednorázové platby větší než 10 tisíc Kč, (…) jsou v podstatě vždy právnickými osobami, tedy v jejich fakturačních údajích se žádné osobní údaje nevyskytují.

  Zatímco dnešní e-shopy po mně žádají fakturační údaje i při osobním
  vyzvednutí (i před pandemií) a ohánějí se zákonnou povinností, Odorik
  tyto údaje nechce, ba je dokonce odmítá.

 5. Pozitivni cena – CVUT za odmitnuti proctoringovych systemu.

  Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zkousky-na-vysoke-skoly-budou-online-fakulty-budou-na-dalku/r~7cd374707c1611ebb2f60cc47ab5f122/

  České vysoké učení technické je v tomto směru benevolentnější: „Jako obraz svého postoje ČVUT vnímá i to, že by v první řadě měla svým studentům důvěřovat a respektovat jejich soukromí. Použití proctoringových systémů (systémů, které sledují oči studenta, blokují počítač a mobilní telefon, sledují ruchy v mikrofonu apod., pozn. red.) není na ČVUT doporučováno ani centrálně podporováno. Zkoušejícím je doporučeno, aby koncipovali zkoušky tak, aby ověřovaly pochopení látky, nikoli konkrétní znalost,“ stojí v metodickém pokynu prorektorky pro bakalářské a magisterské studium Gabriely Achtenové. Nicméně ČVUT stále věří, že před letními prázdninami již situace dovolí standardní přijímačky.

 6. Úřad práce české republiky
  Při žádostech o dávky hmotné nouze chce tolik údajů, a potvrzení, že se nemůže jednat o účinnou pomoc,
  A každý údaj byť se jen v drobnostech liší, je občanovi ke škodě. touží vědět i věci, které by vědět neměli. Celé jednání pak trvá 30 až 60 dní, zatímco občan jim musí každou změnu ohlásit do 8 dní….

 7. registrace na očkování, kdy se odesílá rodné číslo googlu

 8. Nominuji vládu České republiky za podporu usnesení Rady Evropské unie o šifrování v prosinci 2020, které vyzývá k vážnému narušení soukromí občanů. Rada v usnesení totiž volá po navržení legislativy, která by požadovala od firem vytvořit technické řešení (tzn. zadní vrátka nebo oslabení šifrování), díky kterému by bylo možné pro státní orgány nahlížet do soukromé komunikace v aplikacích jako je Whatsapp nebo Signal za účelem vymáhání práva.

  Není technicky možné, jak zajistit přístup pouze pro prvoplánové účely. Jakmile služby pro zasílání zpráv umožní nahlížet do soukromých zpráv, bude komunikační zabezpečení jednou provždy prolomeno a otevřeno masové špionáži a šmírování.

  Linky:
  usnesení: https://data.consilium.europa.eu/doc/document/ST-13084-2020-REV-1/cs/pdf

  Tisková zpráva o schválení usnesení:
  https://www.consilium.europa.eu/cs/press/press-releases/2020/12/14/encryption-council-adopts-resolution-on-security-through-encryption-and-security-despite-encryption/

  Blog post popisující problém:
  https://www.kolaja.eu/cs/page/council_resolution_on_encryption_letter/

  Nezávislý článek (EFF):
  https://www.eff.org/deeplinks/2020/10/orders-top-eus-timetable-dismantling-end-end-encryption

 9. Český statistický úřad neustále zjišťuje informace, které má stát již dávno ve svých materiálech. Navíc ze získaných dat stejně není žádný přínos.

 10. Navrhuji nominovat na cenu Město Brno, resp. jejich aplikaci dopravního podniku https://www.brnoid.cz/cs/
  vyžadovat pro zaplacení poplatku za odpad rodná čísla všech členů domácnosti považuji za absurdní.
  V minulosti postačovalo datum narození

 11. Dobrý den, já bych nominovala mediální skupinu MAFRA. Všimla jsem si, že ať navštívím na internetu jakoukoliv stránku, objeví se, že právě tato skupina „touží“ po zpracovávání mých údajů. To je podle mě BIG BROTHER, když je zajímá i to, kde kupuji synovi punčocháče. Nemohu dát do odkazu konkrétní stránku, chtěla jsem přiložit fotku jako důkaz.

 12. Pozitivní cena – kolektiv NoLog.cz

  Negativní:
  Zákon o vojenském zpravodajství

  Iniciativa Covid19cz za původní plánování plošného sledování populace nesmyslnými prostředky

 13. Nominace na vyrok:

  „Myslím, že za situací, jako je ta dnešní, je nutné navíc na přechodnou dobu omezit i ochranu soukromí. Konkrétně, státním orgánům by mělo být povoleno využívat neanonymizovanou informaci o poloze jednotlivých osob z mobilních telefonů i bankovních transakcí. Právě takový zásah do soukromí totiž umožnil rozvinutým asijským státům neuvěřitelně zefektivnit vyhledávání nově nakažených a porazit tak epidemii covidu,“ píše pedagog na sociální síti.

  JAROSLAV FLEGR

  https://echo24.cz/a/SqrCd/jako-v-asii-biolog-flegr-zada-sledovani-lidi-i-jejich-plateb

 14. Google Maps
  Nabízí zkreslenou realitu, konceptem z jednoho extremu do druheho.Kdy vytvari nejprvendojem, vyjimecnosti aby bouchla opici do druhe zdi, koncept rebela, sladky taky iluzorni. Cílem je dostat hráče do středu, pouze to co jde na ruku Komercni spolecnosti a v souladu PR pravidel, aktualizovalo data, která se mohou zpenezit.Pokud jses recenzent, ktery kratce, vystizne, vecně, aktualne, stroze popise spolecnost.Doplni fotografii, myslenka a pochopeni, co je “opravdovým” srdcem spolecnosti, je vyucovano na virtualni platformě-genialni.Nenajdeme, dvojčata, cenný nástroj od dob prof. Mengeleho.geneti ky s hodni jedinci, jine povahy, Cenny material.Umela inteligence, sen vědců pro zapojení do védy, ktera využívá výhody které nabízí stroj stroj. Výhodou stroje je především tonost předvý datelnost předvídatelnost na základě minulého chování umělá inteligence měla být používáno na činnosti které souvisí s dědou a pokrokem měla ulehčit vědců umění jejich práci v současné době díky firmě Google široce zneužívána pro komerční účely. Velmi sofistikovaný způsobem získávají obrovský se na to od lidí u nich dlouhodobě sledují jejich preference jejich digitální minulost a propracovanými algoritmy se chovají tak aby dotyčný branži svého světa vypadal jako vítěz útočí se na narcismus sebelásku zájem o uznání pracuje se s člověkem cílem je maximalizace zisku. Pokud tohle přijedu do řeči konzumenta nedá se už má po výměně podkladu mapovým podkladu na povím podkladům Googlu věřit ukazuje totiž jenom to co je odrazem našeho virtuálního světa který je bublinou v rámci skutečného světa. Ideální pokusný králík v takovém výzkumu v podstatě testováním systému před ostrým nasazení za účelem vytvářeny zisku je ideální dvojče od Mengeleho profesora Mengeleho obr super a Btrfs anděla smrti. Druhé dvojče přitom nemusí být do výzkumu zapojeno ale ten stejným způsobem dvojče slouží jako referenční linie předpokládá se že geny jsou stejné jako Mengele ale povaha bude jiná to zjistíme sběrem dát jeho telefonu ideální je člověk který není zaměstnán rodinou ani povinnost mi může každý den vyvářet nesmírně cenná data za které bude odměněn ozenim 8 ks žrádlo Google hodí cus hovno informace testování nového systému který široce klame zákazníky uvádí je do falešného světa servíruje reklamu která přesně odpovídá všem oblastem zájmu jeho života Google Google umí sledovat i intimní život a umí servírováním zpráv a reklam příspěvku na sociálních sítí zastrašovat hrozit ale i chválit oceňovat hraje si na boha je to společný podnik všechny korporací za účelem maximalizace a maximální nasranosti za cílnosti reklamy musím uznat že to je musím uznat že to je geniální ale už si nikdy nekoupím žádnou věc nikdy v životě na základě reklamy a zpráv kterou mi servírují tyto společnosti tyto společnosti umí udržovat v chodu finanční money typu Bitcoin finanční majetek Bitcoin umí udržovat strach během pandemie umí strach uvolnění strachu oni vypadli se velmi nebezpečný koncept totálně totalitní společnosti jsem pokusný králík 594 sektoru 4 a můj názor je že to čím tyto společnosti přichází je velmi velmi silně nebezpečné. Děkuji těmto společnostem že mi otevřely oči ve skutečnosti jsem na tyhle aspekty nové doby vůbec nevyšlo minule to můj pohled na svět budu se od budu se orientovat více na reálný život reálné postavy budu ovšem pochybovat a budu prvního budu psát knihu dnešní doba může udělat člověka spisovatele Google poskytl návod jak to napsat aby bylo správně zacílená na publikum který poskytne východisko že svého života potenciální potenciální nečtenáři zároveň účastníky výzkumu obyvatele z chudých oblastí vyloučených méně bohatých těch kteří obviňují velké korporace z nového otrokářství. Stačí doladit koncept anebo použít ten který je nabízený koncert knihy která je zakázána 4 podobenstvíNěčím zlem bude Google a Facebook protože to jsou Antikristem kteří si hrají na toho řídí masu lidí v zájmu vlastního obohacení ne v zájmu dobrá on knihovna bude dobrá.

 15. Pozitivní cena (kromě K. Šimáčkové, která by to už měla dostat):

  projekt prohlížeče BRAVE a jeho řešení eliminace online reklam založených na obchodu s miliardami icitlivých nformací o uživatelích denně – http://www.brave.com

 16. Clockify – nástroje na sledování zaměstnanců – trackovat GPS, sledovat „neaktivitu“, dělat screenshoty, jestli se neflákáš

 17. Amazon – horký kandidát Fiermní slídil
  špehování zaměstnanců za obzvlášť zavrženíhodnými důvody a způsobem

  Nebo jde jako kladnou cenu pro toho odstoupivšího viceCEO, pokud opravdu odstupil kvůli tomu
  https://a2larm.cz/2020/10/nemecke-odbory-zahajily-stavku-v-amazonu-nelibi-se-jim-pracovni-podminky-a-spehovani/

  /POZN NEZV: Více info lze u autora článku, lze se s ním přímo spojit plus při té příležitosti tip do obsazení poroty – dát pls do Freedcampu do tipů k BB/

 18. Pozitivní nominace velká: Alík.cz
  odmítání cookies a zapojení do obchodu s osobními údaji svých uživatelů – vzácná dobrá praxe
  https://www.alik.cz/a/alik-hleda-pomocniky

  “ Nikdo z původního týmu programátorů nepředpokládal, že by Alík nějak zázračně vydělával. Brali jsme ho jako koníček, ale doufali jsme, že si alespoň zaplatí svůj provoz bez nějakého většího úsilí. Po zhruba třech letech se bilance sice mírně zlepšuje, ale provoz stále sponzoruji ze svého. Není to způsobené tím, že by měl web špatnou návštěvnost – naopak jsou veškeré sledované statistiky čím dál lepší. Je to částečně proto, že jsem paličák. 😀

  Strašně moc nemám rád automatizované dražební reklamní systémy, které špehují uživatele. Nesnáším všechny ty cookies lišty :-$, které tlačí návštěvníka webu, aby dal hromadný souhlas stovce kdovíjakých firem se sledováním. Současný stav webové reklamy mi přijde absurdní a na hraně zákona – copak lze očekávat, že si člověk nastudoval, komu všemu uděluje informovaný souhlas a s čím? Často se v těchto systémech objevují různé podvodné reklamy, které zneužívají bezpečnostních děr nebo zjištěných psychologických zranitelností. Zpětná dohledatelnost, která reklama komu ze systému přitekla, je nulová, veškerá odpovědnost za technické i jiné chyby je krásně rozprostřená tak, aby nikdo za nic nemohl. Jako uživateli mi to přijde děsivě odpudivé, drzé a nebezpečné… takže je logické, že z hlediska provozovatele webu tomu nakloněný také nejsem. Z principu.

  Jaká je tržní hodnota tohoto principu? Kolik by Alík mohl vydělat, kdybych na tento postoj rezignoval? V tuto chvíli nejspíš okolo padesáti tisíc korun měsíčně… to je tedy příjem, kterému říkám rezolutní NE. Mám raději čistý rychlý web, který čtenáře nešpehuje a neparazituje na nich. Věřím, že nejsem sám.

  Reklama nesmí obtěžovat, nesmí zdržovat, nesmí šmírovat… zkrátka nesmí škodit. Neměla by být nutné zlo, měla by být zajímavá a poctivá. „

 19. Pozitivní cena:
  Konečně rozumný hlas ze zdravotnictví:

  Jan Žaloudík, Mas. onko. ústav, senát
  https://ekonomickydenik.cz/do-cipovani-lidi-nevtahujme-medicinu-rika-senator-zaloudik-covidova-doba-by-nemela-byt-pricinou-omezovani-svobody/?fbclid=IwAR1iztK2qPpmgMOcbJniopy6DOPwyRrCCgerOKfPi1e7WF9EmEHo22X1Qjw

  Obezřetnost vůči moderním technologiím vyslovuje i senátor Jan Žaloudík. „Jestli se má lidstvo nechat očipovat, poloočipovat nebo rozdělit na očipované a neočipované, tak už do toho nevtahujme medicínu. Nemá smysl, abychom si na základě jedné virózy, ať už jakkoliv dynamické a pak ustupující, měnili životy napříč. Tato covidová doba by nám neměla zavdávat příčinu, abychom si zásadním způsobem omezili svobodu,“ apeluje Jan Žaloudík.

 20. BIS 2020 –
  Tajné služby chtějí zrušit anonymní SIM karty. Ať lidé při nákupu ukážou aspoň občanku, žádá BIS – Deník N
  https://denikn.cz/…eji-zrusit-anonymni-sim-karty-at-lide-pri-nakupu-ukazou-aspon-obcanku-zada-bis/

 21. Dobrý den, slídilem se podle mě stává aplikace k EET od firmy Vodafone ePokladna
  Používám ji už tři roky, ale nyní po aktualizaci chce potvrzení, že bude spravovat veškerá data a soubory v zařízení, veškeré kontakty a nahrávat video a fotit. Nechápu k čemu to bude potřebovat. Ke generování dokladu to jistě není nutné.
  Pokud to té aplikaci zakážete, nefunguje. Takže taková nechutná štěnice v mobilu, kterou však používat musíte, jinak porušujete zákon. Je podivné, že tyto pravomoci chce aplikace po uživateli až nyní se čtvrtou vlnou EET, ačkoliv dosud fungovala bez takových nutností. Posílala jsem na Vodafone dotaz, bez odpovědi.
  Mám k tomu důkazní fotomateriál, ale nemám ho sem jak umístit…

 22. Dobrý den, nominuji MESOH – motivační a evidenční systémy pro odpadové hospodářství. Významně připomíná systém „sociálního kreditu“ známý z Číny! Privátní zpracovatel, s pomocí obce, shromažďuje data občanů v rozsahu jména, příjmení, data narození a bydliště, pro jednoznačnou identifikaci a k těmto datům přiřazuje množství vyprodukovaného odpadu. Z dostupných údajů není zřejmé jak dlouho tato data bude skladovat a nebo zda budou, např. po jednom roce (což by mělo být rozhodné období pro stanovení poplatku za svoz a zpracování odpadu), smazány. Důvodně můžeme předpokládat, že nebudou! Dobrovolnost je pouze zdánlivá, neboť se souhlasem obce je vytvářen tlak (vydírání) na občany města, do systému se zapojit, jinak jim bude výrazně zdražena služba! Obec tímto diskriminuje občany, kteří zpracovatelný odpad třídí a další zbytečně nevytváří, ovšem nechtějí být pod pozorným dohledem „Velkého Bratra“ a přistupovat „dobrovolně“ na pokusy sociálních inženýrů, kam až jsou občané ochotni ustoupit z osobní svobody ve jménu vyššího dobra!
  Děkuji za Vaši práci
  z Orwella …cokoli proti kolektivnímu myšlení Strany je krutě trestáno, lidská individualita se stává zločinem.

 23. Novela zákona o dráhách respl. o službách ve veřejné přepravě cestujících – už platný zákon 367/2019 Sb.
  https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=326

  nová centrální databáze cestujících a kupujících jízdenek na vlak, při nákupu online

  Nevidíme důvod, proč by mělo ministerstvo dopravy chtít shromažďovat množství údajů o všech cestujících všech vlakových dopravců, a už úplně absurdní je to u kupujících těchto dokladů.

  Sněmovní tisk 326, nominuju min. dopravy i Sněmovnu, která přehlasovala Senát, který chtěl problémové údaje vypustit

 24. Na výrok
  „Každý majitel mobilu musí vědět, že jeho soukromí neexistuje“, říká ředitel NATO Stratcom

  Kromě manipulace se slovem „válka“ (hybridní válka, která má asi taky ospravedlnit válečné postupy) pán navíc zkouší, aby si lidi přivykali na to, že soukromí už nemají vymáhat.

  Takže: máme tu ústavu, zákonem dané telekomunikační tajemství, jasně dané výjimky pro policii apod. když jej chtějí prolomit, sadu právních nástrojů jak napravit, když se tyto zákony nedodrží (ano, děje se to, asle to neznamená, že to budeme akceptovat). Podobné výroky považuji za obzvláš toxické a hodné Ceny, oproti těm blbým a zábavným, jsou bohužel o dost nebezpečnější.

  https://hlidacipes.org/nerekl-bych-ze-zijeme-v-mirovych-casech-popisuje-ruskou-propagandu-reditel-nato-stratcom/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

 25. Cilena reklama nas sleduje na ceskem internetu. Spolecnost seznam je ta ktera dela cilenou reklamu a agraguje obrovske mnozstvi dat o lidech.

 26. Pozitivní cena – EU:
  Evropská unie zvažuje zákaz AI ve spojení s rozpoznáváním obličejů, alespoň to uvádí LEAK: Commission considers facial recognition ban in AI ‘white paper’. Podle pracovní verze by měl být dočasný a má se týkat soukromého i veřejného sektoru. Znamenal by konec pro projekty v řadě zemí, včetně některých v Česku, ve všech případech, kdy k rozpoznávání obličejů dochází ve veřejném prostoru. Konec zákazu by přinesla až jasná metodologie a nově nastavená pravidla.

 27. Twitter
  Twitter se omluvil za možnost cílit na neonacisty, homofoby či náboženské skupiny a fanatiky. Celé je to zajímavé nejprve tím, že stejný problém měl před lety Facebook a z cílení inzerce musel podobné věci odstranit. Druhá zajímavá věc je už jenom to, že nějaký algoritmus (a zejména na Twitteru se zásadním nedostatkem informací o uživatelích) dokáže uživatele rozdělovat do až takto zásadních skupin. Zajímavé taky je, že Twitter má v Pravidlech taková ustanovení, která by něco takového měla znemožňovat. Poněkud to ale nedodržoval. Viz Twitter apologises for letting ads target neo-Nazis and bigots.

 28. Veřejně neznámý startup umí najít člověka online podle jediné fotografie, která nemusí být ani kvalitní. Clearview AI své služby poskytuje stovkám orgánů a organizacím činným v trestním řízení. Pomáhá v tom databáze 3 miliard fotografií, které firma stáhla z Facebooku, YouTube, Venmo a milionů dalších webů. Jediný, kdo má lepší a rozsáhlejší sbírku, může být snad jedině Facebook, který navíc fotografie má perfektně označené, rozpoznané a včetně časového vývoje. Fascinující čtení najdete v The Secretive Company That Might End Privacy as We Know It. Zjistíte v něm navíc, že zakladatelem je Richard Schwarz a finance poskytuje Peter Thiel, nechvalně známý nejenom z Facebooku, ale hlavně pro Palantir. Asi nepřekvapí, že tenhle monstrózní šmírovací nástroj obhajují tím, že přece bojují proti nejvážnější kriminalitě.

  https://www.lupa.cz/clanky/soukromi-uz-neexistuje-kdo-a-jak-hackl-mobil-jeffa-bezose-a-reklama-ve-whatsapp-nebude/

 29. Pozitivní cena – ústavní soudkyně Kateřina Šimáčková za (jediný) hlas z celého pléna ÚS za zrušení data retention
  viz její separátní votum, krásně odůvodněné

 30. Slídil roku-pražský primátor Hřib za nápad zjišťovat přes PRE neobsazené byty.

 31. Chci nominovat na největšího slídila: Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR.
  Důvod: Skoro nikdo si neuvědomuje, že udělením souhlasu dává svolení poskytovat své údaje všem, s kým daná firma spolupracuje. A to v rámci celého světa. Uváděné „Posílení práv občanů neboli tzv. subjektů údajů. Těmito právy jsou zejména práva na přístup, opravu, výmaz, právo být zapomenut, právo na omezení zpracování, přenositelnost údajů a v neposlední řadě právo vznést námitku“. Ve skutečnosti jsou tyto práva prakticky nevymahatelné. S každým kliknutím na „povoluji cookie“ udělíte souhlas, ale skoro nikdy nedokážete zjistit k čemu.

 32. Nominuji společnost Avast za dokonalé špehování uživatelů o návštěvě každé webové stránky díky následujícím rozšířením prohlížeče:
  * Avast Online Security
  * AVG Online Security
  * Avast SafePrice
  * AVG SafePrice

  Proklamonou funkcí prvního rozšíření je i: „poskytuje ochranu před online sledováním“. Zde je třeba vystihnout dokonalost podvojného myšlení u Avast, jelikož uvádět u dokonale špehujícího nástroje, že je nástrojem proti špehování…

  více viz:
  * https://palant.de/2019/10/28/avast-online-security-and-avast-secure-browser-are-spying-on-you/
  * https://palant.de/2019/12/03/mozilla-removes-avast-extensions-from-their-add-on-store-what-will-google-do/
  * https://www.lupa.cz/aktuality/firefox-zablokoval-ctyri-rozsireni-od-ceskeho-avastu-pry-jde-o-spyware/

 33. Pozitivní cena: PRažská radnice za odmítnutí zavedení Face Recognition

 34. Mastercard a jeho systematická politika proti hotovosti – letos horký kandidát
  Sponzorig hudebních festivalů i hip míst (manifesto , Střelák…)si podmiňuje cashless režimem.

 35. Pozitivní cena – ústavní soudkyně K. Šimáčková za přesvědčibý disent k ostudnému rozhodnutí ve věci data retention. Díky za něj

 36. 2019- Aktéři pražské radnice, zejm. primátor Hřib, Praha sobě, kteří navrhli sledování obsazenosti bytů podle dat od PRE o spotřebě eletřiny v jednotivých bytech.

 37. Sledovani zamestnancu kamerami, pouzivani zaznamu k strhavani vyplat-kamery na kazdem rohu+lzive webove stranky.

 38. Navrhuji Střední průmyslovou školu v Bruntále, kde je ve škole a okolí celkem asi 10 kamer. I při drobném přestupku jste popotahování, například při koulovaní v zimė v parku. Není řečené, že jste šmírování, ale že jste podezřelý.

 39. Navrhuji Střední průmyslovou školu v Bruntále. Na škole a v areálu je celkem deset kamer, které šmiřují žáky. V případě prokázání nejste upozorněni na to, že jste byl šmírován, ale že se máte priznat, protože jste podezřelý.

 40. Dobrý den, pozdě, ale přece nominuji ÚZIS ČR. Podrobné informace k nominaci a mnoho důvodů proč by měl být zařazen do soutěže ještě letos jsem zaslal na e-mail iure@iure.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.