Avízo: Ochránci soukromí vyhlásí Ceny Velkého bratra za rok 2021

Tisková konference, na které vyhlásíme nejvlezlejší firmy, úřady či technologie za rok 2021 se uskuteční ve čtvrtek 24. března od 10:00 on-line. V případě zájmu o účast na on-line tiskové konferenci nás prosím kontaktujte na e-mailové adrese pr@iure.org a to do středy 23. března do 15:00.

Ceny Velkého bratra (Big Brother Awards) uděluje v České republice nepřetržitě od roku 2005 digitálně-právní organizace Iuridicum Remedium (IuRe). Cílem těchto (anti)cen je upozornit na nejcitelnější zásahy do našeho soukromí.

Jako každý rok, i letos vybírala výherce odborná porota složená z právníků, odborníků na nové technologie či novinářů z nominací od veřejnosti. Mezi těmi se letos objevila třeba česká firma Rohlík, izraelský špionský software Pegasus či Evropská unie za zavedení povinných občanek s otisky prstů. V rámci soutěže bude ale uděleno také jedno pozitivní ocenění.

Vedle dopolední on-line tiskové konference pro novináře se letos po loňské pauze uskuteční též živé vyhlášení Cen pro veřejnost a to od 19:00 v pražské Vile Štvanice. Kulturním večerem provede Biomasha, nebude chybět ani tombola. Na místě bude možné podepsat petici proti kamerám na rozpoznávání tváří. Vstup je zdarma.